صفحه اصلی > خبرها > اخبار روابط عمومی ها 


نسخه چاپي

مدیرعامل شرکت گاز استان سمنان:

کاهش 0.21 درصدی حجم خطای اندازه گیری با کنترل عملکرد تصحیح کننده ها محقق شد

مدیرعامل شرکت گاز استان سمنان گفت: فرایند کالیبراسیون و رصد مستمر عملکرد تجهیزات اندازه‌گیری، کاهش 0.21 درصدی حجم خطاي اندازه گيري را به همراه داشته است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، علیرضا اعوانی اظهار کرد: فروش گاز بيش از 80 درصد مصرف كنندگان صنعتي استان سمنان با استفاده از كنتورهاي توربيني انجام مي شود. به منظور صدور صورتحساب اين بخش از مشتركين عمده، حجم گاز غير استاندارد كنتور با استفاده از تصحيح كننده به حجم با شرايط استاندارد تبديل می شود، این عملکرد نقش مهمی را در فروش و تراز گاز ایفا می کند.

وی با اشاره به اهمیت دقت و صحت در اندازه گیری گاز طبیعی و تطابق میزان دریافت و مصرف گاز در مبادی ورودی و مصرفی، افزود: با توجه به ارتباط عملکرد مناسب دستگاه های اندازه گیری با كاهش ميزان گاز به حساب نيامده، کالیبراسیون و تطابق اندازه گیری های انجام شده با استانداردهای بین المللی ضروری است.

اعوانی کالیبره کردن تصحیح کننده ها را حائز اهمیت دانست و افزود: تصحيح كننده ها جهت محاسبه حجم استاندارد داراي سنسورهاي دما و فشار بسيار دقيق هستند؛ بنابراین لازم است اين تجهيزات در طول دوره هاي زماني كاليبره شوند تا از صحت اندازه گيري اطمينان حاصل شود؛ بنابراین بین عملكرد تصحيح كننده و میزان محاسبه گاز فروش رفته رابطه مستقیمی وجود دارد و این امر ضرورت كاليبراسيون تصحيح كننده ها را نمايان مي سازد.

 وی فرآیند کالیبراسیون را در راستای صحه گذاری بر میزان دقت و صحت مصرف گاز و شناسایی نقاط آسیب پذیر، با اهمیت دانست و گفت: واحد اندازه گيري و توزيع گاز با تمرکز بر چشم انداز شركت گاز استان سمنان و به منظور ايفاي ماموريت خود 100 درصد تصحيح كننده هاي استان را براي نخستين بار به صورت تجمعي و بر اساس استاندارد EN 12405(PR2) در پنج نقطه فشار و سه نقطه دما به صورت رفت و برگشتي كاليبره کرده است.

لازم به توضیح است واحد اندازه گیری و توزیع گاز شرکت گاز استان سمنان هر ساله كاليبراسيون تجهيزات اندازه گيري را بر اساس الزامات تعيين شده در استانداردهاي شركت ملي گاز ايران به انجام مي رساند.

 

منبع: روابط عمومی شرکت گاز استان سمنان

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1400/05/04 - ١٢:٤٩
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 344
کلید واژه ها :
    بدون کلید واژه
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: